Coca-Cola

21. července 2008 v 9:58 | anisen |  různě
Coca-Cola je překvapivě moje oblíbený pití:), ikdyž nevím jestli nejoblíbenější...mámdost ráda i fantu a sprite a nevím jestli ste to věděli nebo jenom já sem tak neinformovaná, ale právě tyhle 2 nápoje a spoustu dalších patří společnosti coca-cola!No tak tady je krátký seznam výrobků, které coca-cola vlastní:

+ samozřejmě coca-cola:)
Coca-colu, tedy ještě bezejmenný nápojový sirup vyrobil v roce 1886 v Atlantě ve Spojených státech lékárník John Styth Pemberton.Jméno jí dal jeho účetní, Frank M. Robinson, a byl to také on, kdo doporučil druh písma typu Spencer, které je na láhvích dodnes.
Coca-Cola v plechovce se pro potřeby americké armády začala vyrábět v roce 1950. Nejvíce výrobků Coca-Cola na osobu se spotřebuje v Mexiku a na Islandu.Coca-Cola se vydala do vesmíru v roce 1985 na palubě raketoplánu. V roce 1945 v Západních Čechách, američtí vojáci, kteří osvobozovali Západní Čechy od nacistů, přivezli s sebou do Čech také nápoj Coca-Cola a tehdy česká republika poprvé ochutnala coca-colu:)
VÝROBA:
Přečištěná voda se smíchá s koncentrátem: tak vznikne sirup, který je základem nealkoholického nápoje. K tekutině obsahující přesný poměr vody a sirupu se přidá oxid uhličitý. Hotový nápoj je na uzavřené plnicí lince plněn do přísně kontrolovaných láhví, které nakonec uzavře zátkovací stroj.
Nojo, ale coca-cola je taková ikona..prostě tu má každý rád:)...Tak běžte, běžte se napít:)
málem bych zapoměla, zdroj:www.coca-cola.cz :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama